23 Nisan 2021 Cuma / 12 Ramazan 1442
Türkçe  |  English
“Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir” H.Ş.
Haberler

Tefsir Araştırmaları Akademik Gelişim Programı 2016-1 Tamamlandı

Tefsir Araştırmaları Akademik Gelişim Programının ilki tamamlandı

Akademik_Geliim_Program_2023827122016_


Vakfımız Kur’an ve Tefsir Akademisi tarafından tertib edilen Akademik Gelişim Programının birincisi yapılan kapanış programıyla sona erdi.

Türkiye'deki Kur'an araştırmaları ve Tefsir alanında yapılacak çalışmaların kalitesini artırmaya katkı sağlamak ve genç akademisyenlere danışmanlık yapmak amacıyla hazırlanan programa 20 akademisyen  adayı katıldı.

Fatih ilçesi Vefa semtinde bulunan vakıf merkezinde icra edilen programda Prof. Dr. Bilal Gökkır (İstanbul Üniversitesi), Prof. Dr. (İstanbul Üniversitesi), Prof Dr. Ömer Kara (Atatürk Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Muhammet Abay (Marmara Üniversitesi)  ve Doç. Dr. Muammer İskenderoğlu (Sakarya Üniversitesi)  hocalarımız dersler verdiler.

15 günlük programda  toplamda 150 saat ders işlendi. Bazı dersler uygulamalı olarak yapıldı. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Katılım Sertifikaları takdim edildi.

İstanbul dışından öğrencilerin davet edildiği ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Akademik Gelişim Programının ikincisi 21 Ocak – 4 Şubat 2017 tarihlerinde yine İlim Yayma Vakfı genel merkezinde icra edilecektir. 

Programa verdiği destekten ötürü İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz.

Program kitapçığını görmek için tıklayınız▪ Günün Hadisi Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri dedi: "Üç kişi vardır, kıyamet günü ben onların hasmıyım: "Benim adıma (yemin) edip sonra gadreden kimse, hür bir kimseyi satıp parasını yiyen kimse, bir işçiyi ücretle tutup çalıştırdığı halde, ücretini vermeyen kimse." Buhari, Büyu 106
▪ Haberler
▪ Hızlı Erişim
İlim Yayma Vakfı, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir vakıftır.
Mavigen Digital Agency