3 Nisan 2020 Cuma / 9 Şaban 1441
Türkçe  |  English
“Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir” H.Ş.
Haberler

Tefsir Araştırmaları Akademik Gelişim Programı 2016-1 Tamamlandı

Tefsir Araştırmaları Akademik Gelişim Programının ilki tamamlandı

Akademik_Geliim_Program_2023827122016_


Vakfımız Kur’an ve Tefsir Akademisi tarafından tertib edilen Akademik Gelişim Programının birincisi yapılan kapanış programıyla sona erdi.

Türkiye'deki Kur'an araştırmaları ve Tefsir alanında yapılacak çalışmaların kalitesini artırmaya katkı sağlamak ve genç akademisyenlere danışmanlık yapmak amacıyla hazırlanan programa 20 akademisyen  adayı katıldı.

Fatih ilçesi Vefa semtinde bulunan vakıf merkezinde icra edilen programda Prof. Dr. Bilal Gökkır (İstanbul Üniversitesi), Prof. Dr. (İstanbul Üniversitesi), Prof Dr. Ömer Kara (Atatürk Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Muhammet Abay (Marmara Üniversitesi)  ve Doç. Dr. Muammer İskenderoğlu (Sakarya Üniversitesi)  hocalarımız dersler verdiler.

15 günlük programda  toplamda 150 saat ders işlendi. Bazı dersler uygulamalı olarak yapıldı. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Katılım Sertifikaları takdim edildi.

İstanbul dışından öğrencilerin davet edildiği ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Akademik Gelişim Programının ikincisi 21 Ocak – 4 Şubat 2017 tarihlerinde yine İlim Yayma Vakfı genel merkezinde icra edilecektir. 

Programa verdiği destekten ötürü İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz.

Program kitapçığını görmek için tıklayınız▪ Günün Hadisi Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "İki haslet vardır, bunlar kimde bulunursa Allah onu şükredici ve sabrediciler arasına kaydeder: 1- Diyanette kendinden üstün olana bakıp, ona uymak. 2- Dünyalıkta kendinden aşağı olana bakıp, Allah'ın kendine vermiş olduğu üstünlüğe hamdetmek. İşte böyle olan kimseyi Allah şükredici ve sabredici olarak yazar. Kim de diyanette kendinden aşağı olana bakar, dünyalıkta da kendinden üstün olana bakar ve elde edemediğine üzülürse Allah onu şükredici ve sabredici olarak yazmaz." Tirmizi, Kıyamet 59, (2514)
▪ Haberler
▪ Hızlı Erişim
İlim Yayma Vakfı, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir vakıftır.
Mavigen Digital Agency