3 Nisan 2020 Cuma / 9 Şaban 1441
Türkçe  |  English
“Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir” H.Ş.
Haberler

Osmanlı'da Tefsir Dersi Gelenekleri Programı Gerçekleştirildi

Vakfımız Kur’an ve Tefsir Akademisi’nin “Osmanlı’da Tefsir Dersi Gelenekleri” konulu 7. Programı 07-09 Ekim 2016 tarihleri arasında tecrübeli ve genç akademisyenleri İstanbul’da bir araya getirdi.

_1564417102016_


Vakfımız Kur’an ve Tefsir Akademisi’nin “Osmanlı’da Tefsir Dersi Gelenekleri” konulu 7. Programı 07-09 Ekim 2016 tarihleri arasında tecrübeli ve genç akademisyenleri İstanbul’da bir araya getirdi.


Programın açılışı, 7 Ekim Cuma günü saat 14.00’de İstanbul Üniversitesi, Merkez kampüsü Mavi salonda yapıldı. Açılışta KTA başkanı Prof. Dr. Bilal Gökkır’ın sunumunun ardından İYV Genel Başkan vekili Adnan Çelik, İYV Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. İsmail Adak, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hüseyin Yıldırım ve İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut birer konuşma yaptılar.


Protokol konuşmalarını müteakip Kur’an ve Tefsir Akademisi’ne bidayetinden itibaren önemli katkılar yapan Prof. Dr. Celal Kırca, “Tefsir Akademisyenlerinde Bilimsel Kişiliğin Oluşumu ve Dini Düşünce Alanına Olan Etkileri” konulu bir konferans verdi.


Prof. Dr. Yaşar Düzenli başkanlığında yapılan birinci oturumla programın birinci gün çalışmaları tamamlandı.


Kur’an ve Tefsir Akademisi’nin 2016 yılı programının akışı için TIKLAYINIZ.


KTA Başkanı Prof. Dr. Bilal Gökkır’ın konuşma metni için TIKLAYINIZ


İYV Başkanı Yücel Çelikbilek’in konuşma metni için TIKLAYINIZ.


Prof. Dr. Celal Kırca’nın konuşma metni için TIKLAYINIZ.▪ Günün Hadisi Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "İki haslet vardır, bunlar kimde bulunursa Allah onu şükredici ve sabrediciler arasına kaydeder: 1- Diyanette kendinden üstün olana bakıp, ona uymak. 2- Dünyalıkta kendinden aşağı olana bakıp, Allah'ın kendine vermiş olduğu üstünlüğe hamdetmek. İşte böyle olan kimseyi Allah şükredici ve sabredici olarak yazar. Kim de diyanette kendinden aşağı olana bakar, dünyalıkta da kendinden üstün olana bakar ve elde edemediğine üzülürse Allah onu şükredici ve sabredici olarak yazmaz." Tirmizi, Kıyamet 59, (2514)
▪ Haberler
▪ Hızlı Erişim
İlim Yayma Vakfı, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir vakıftır.
Mavigen Digital Agency